Tallinna Hambaravikliinikute võrdlus

Valisime võrdlusesse 10 hambaravi kliinikut tallinnas kus pakutakse enamlevinud hambaraviteenuseid. Enim tagasisidet saanud kliinikud reastasime vastavalt neile antud punktidele.  Punkte andsime Teenuste valiku, Kliiniku personali ehk tarbijakogemuse, hinna ja kvaliteedi aga ka asukoha põhjal. Loomulikult osad komponendid nagu kvaliteet ja hind on olulisemad kui näiteks asukoht või teenuste lai sortiment. Seega oleme lõpp hinnangu arvestamisel võtnud arvesse mis on külastajale olulisemad faktorid ning millised vähem tähtsad.

HAMBARAVI KLIINIKUD VÕRDLUSES

 

Nordic Hambakliinik VÕRDLUSE VÕITJA 2016 - Parim klientide tagasiside põhjal

Nordic Hambakliinik asub päris südalinnas ja pakub kodulehe endmetel abi kõikides hamamstega seotud küsimustes alates klassikalisest hambaravist lõpetades implantoloogia ja esteetiliste protseduuridega.  Meile avaldas muljet nende meeskonna komplekteeritus ja suurus. Tervelt 40 spetsialisti ühe kliiniku kohta!

VÕRDLUSE  VÕITJA 2016 – Parim klientide tagasiside põhjal

Läänemere Hambakliinik

Läänemere Hambakliinik reklaamib ennast kui kaasaegset ja valutut hambaravi linna uuemas hambakliinikus. Teenuste kohta ütleb koduleht, et pakutakse laia spektrit hambaravi teenuseid. Juureravi mikroskoobiga, laminaadid, hambakroonid, parodontiidi ravi, esmaabi jne.

Hanzadent hambaravi

Hanzadent on esindatud tervelt kahe hambakliinikuga. Lisaks Paldiski maante kliinikule on avatud uus kliinik ka Laulupeo tänaval. Jällegi pakutakse laia valikut hambaravi teenuseid.  Patsientide mugavuseks ja hambaravi kõrge kvaliteedi tagamiseks kasutatakse enda sõnul ue põlvkonna instumente ja seadmeid mis muudavad protseduurid valutuks ja võimalikult kiireks.

Tallinna Hambapolikliinik

Tallinna Hambapolikliiniku asukoht ei vaja Tallinnas kellegile tutvustamist. Tead tuntud tõnismäe hambapolikliinik aastast 1951. Kokku töötab seal üle 50 hambaarsti ja seega pole imestada, et just sealt tuli kõige suurem hulk tagasisidet. Hambapolikliinikus pakutakse  hambaravi, kirurgia, proteesimise, ortodontia ja implantoloogia valdkonna teenuseid.  Tallinna Hambapolikliinik on Tallinna suurim hambaraviasutus.

Kliinik 32

Kliinik 32 nimetab ennast mitte enam hambakliinikuks vaid interdistsiplinaarseks hambaravikeskuseks. Ja seda mitte niisama. Kokku töötab nende meeskonnas pea 45 hambaarsti ja eksperti. Nende arstid täiendavad ennast pidevalt rahvusvahelistel kõrgetasemelistel koolitustel ning selle tõttu mitte ainult ei ravi teie hambaid vaid koolitavad ka teisi hambaarste.

Dental Beauty

Dental Beauty laser kliinik on nagu nimi ütleb spetsialiseerunud ilmselt just laserravi võimalustele.  Teenuste valikust leiame waterlase laserhambaravi, hammaste valgendamise, juureravi, laminaadid ja proteesid. Loomulikult ka klassikalise esmaabi ja igapäevase hambaravi.

Kaarli Hambapolikliinik

Kaarli Hambapolikliinik teenindab teid lausa kolmes hambakliinikus. Kõige tuntum on vana Kaarli hambapolikliiniku maja Tõnismäel. Lisaks mustamäelaste teenindamiseks uus hambakliinik Sõpruse puiesteel ja Kiire päevakavaga töömesilastele ka otse Tallinnas suurimas büroolinnakus Ülemiste Citys Lõõtsa tänaval. Teenuste nimistust leiame kõik tänapäevased hammaste ravi ja hammaste hooldusega seotud teenused. Lisak lausa sellised eksootilised teenused nagu Hambakaunistused ja norskamist vähendav kape.

Hambahaldja hambaravi

Musta hobusena võrdlusesse sisenenud Hambahaldja Hambaravi on ilmselt üks meeldivama asukoha ja rahustavama miljööga hambaravi kabinet tallinnas. Otse Nõmme mändide all, renoveeritud mugavas ja privaatses majas pakutakse kõiki peamisi hambaravi teenuseid. Kuigi arstide ja ka teenuste loetelu jääb lühemaks kui konkurentidel on kõik mis pakutakse esmaklassiline ja mis peamine soodne.

Postimaja Hambakliinik

Postimaja Hambakliinik  mis asub päris linna südames on kena ja puhas hambaravi kliinik teada tuntud postimaja 3 korrusel.  Teenuste osas on esindatud kõik mida hambaravi puhul vajalik. Samuti laste hambaravi.

Sakala Hambaravi

Sakala Hambaravi oli meie jaoks huvitav uus leid.  Nende koduleht on väga uuenduslik pakkudes lisaks tavapärasele helista või kirjuta variantidele ka võimalust alla laadida päris oma mobiili äpp. Uuenduslikkuse eest ekstra punktid.

KUIDAS HINDASIME

Lõpptulemuse saavutamisel lähtusime igas kategoorias saadud punktide arvust ning paigutasime need üldtabelisse arvestades antud kategooria olulisust.  Iga kategooria parim sai 20 või 10  punkti olenevalt valdkonna tähtsust, teine koht vastavalt 18 või 9 ja nii edasi. 20 punkti ehk topelt olulised valdkonnad olid Ooteaeg, Kvaliteet, Personal ja üldmulje, hind. Poole vähem punkte andsid Asukoht ja teenuste valik. Kokku oli võimlik saada maksimaalselt 100 punkti, minimaalselt aga 10 punkti.

 

MIDA HINDASIME

 

Asukoht

Kuigi valutava hambaga pole asukoht nii oluline kui arsti juurde pääsemise kiirus on siiski oluline, et klient ei peaks otsima mööda keerukaid kõrvaltänavaid või koridoride rägastikku, mis veel parem, hea on kui hambakliinik asub teada tuntud asukohas nagu Kaarli Hambapolikliiniku majas, Postimajas jne. Teine oluline asi asukoha juures on auto parkimise või ühistranspordi ühendus. Kahjuks oli just see ühele meie osalejatest suurimaks komistuskiviks.  Arusaadav, et kesklinna ruumid on kallid ja pakkudes head hinda ei ole võimalik alati lubada seda soovitud asukohas. Seega ideaalne asukoht on kompromiss hinna ja ligipääsetavuse vaheline

 1. Tallinna Hambapolikliinik
 2. Kaarli Hambakliinik
 3. Nordic Hambakliinik
 4. Postimaja Hambakliinik
 5. Sakala Hambakliinik
 6. Läänemere Hambakliinik
 7. Kllinik 32
 8. Dental Beauty
 9. Hanzadent Hambaravi
 10. Hambahaldja Hambaravi
Ooteaeg

Pole midagi hullemat kui oodata valutava hambaga pikki päevi hambaarsti juurde saamist. Esmaabi pakutakse reeglina küll samal päeval kuid mõnes kliinikus oli ka esmaabi pakkumisega ooteaeg üle 48 tunni. Ja alati ei ole küsimus isegi tundides. Mõne kliiniku puhul pidi ootama lausa 3-4 kuud et pääseda soovitud spetsialisti juurde. Kuigi hambakliiniku jaoks võrduvad pikad järjekorrad tihti võimalusega hindasid tõsta ja rohkem arste palgata ei ole tarbija jaoks see reeglina positiivne.

 1. Tallinna Hambapolikliinik
 2. Nordic Hambakliinik
 3. Hambahaldja Hambaravi
 4. Läänemere Hambakliinik
 5. Hanzadent Hambaravi
 6. Kaarli Hambapolikliinik
 7. Sakala Hambaravi
 8. Postimaja Hambakliinik
 9. Dental Beauty
 10. Kliinik 32
Teenuste valik

Reeglina pakutakse Tallinna Hambakliinikutes täisteenust koos kõikvõimaliku lisa ja juurdemüügiga. Lisaks ravile pakutakse proteesimist, valgendamist kaunistamist jne.  Suur valik nõuab suurt meeskonda ja väiksemates kliinikutes on selle tõttu keskendutud pigem väiksemale teenuste spektrile kuid seda teravama rõhuga kvaliteedile.  Kuigi oluline osa on meie hinnangutes siiski teenuste valik vähem tähtis kui teenuse kvaliteet.

 1. Tallinna Hambapolikliinik
 2. Läänemere Hambakliinik
 3. Nordic Hambakliinik
 4. Kaarli Hambapolikliinik
 5. Kliinik 32
 6. Postimaja Hambakliinik
 7. Hanzadent Hambaravi
 8. Hambahaldja Hambaravi
 9. Dental Beauty
 10. Sakala Hambaravi
Teenuse Kvaliteet

Ei ole midagi ebameeldivamat kui peale kulukat ja tihti ka pisut valusat ja tüütut hambaravi avastada poole aasta möödudes, et ravitud juurekanal annab endast uuesti tunda või et plommitud augu kõrvale on tekkinud uus auk.  Oluline on, et see teenus mida pakutakse oleks võimalikult valutu ja pikaajaline. Keegi ei taha sama auku kaks korda parandada.

 1. Nordic Hambakliinik
 2. Hambahaldja Hambaravi
 3. Tallinna Hambapolikliinik
 4. Kliinik 32
 5. Läänemere Hambakliinik
 6. Hanzadent Hambaravi
 7. Kaarli Hambapolikliinik
 8. Sakala Hambaravi
 9. Postimaja Hambakliinik
 10. Dental Beauty
Kliiniku personal ja üldmulje

Kõige olulisem meile kes me mäletame veneaegseid hambaarsti kabinette kus uksetaga ootamine oli võrdne õudusfilmi vaatamise või vähemalt kuulamisega, kus uksel võttis juba vastu hammaste puurimisest tulev ebameeldiv lõhn ning tüdinud ja upsakad õed. Kõik see on muutunud. Hambaravi personal on üks meeldivamaid ja sõbralikumaid kollektiive kellega te kokku saate puutuda.  Reeglina pingutatakse 200% selleks et kogu visiidist jääks ääretult meeldiv ja positiivne mulje.

 1. Hambahaldja Hambaravi
 2. Nordic Hambakliinik
 3. Läänemere Hambakliinik
 4. Kliinik 32
 5. Hanzadent Hambaravi
 6. Dental Beauty
 7. Kaarli Hambapolikliinik
 8. Postimaja Hambakliinik
 9. Sakala Hambaravi
 10. Tallinna Hambapolikliinik
Hind

Ei saa üle ega ümber ka hinnast. Kuigi kõik eeltoodud faktorid on olulised on peamine siiski küsimus, kas ma saan seda endale lubada. Üks asi on numbrid mis on kirjas hinnakirjas ja teine asi on milliseks kujunes ravi maksumus tegelikult. Eestlane on veel hinnatundlik ning seetõttu on mõnes hambakliinikus hinnakirja vaadates tunne, et see asutus on mõeldud pigem turistidele naaber vabariikidest kui Tallinnlasele. Samas oli ka väga meeldivaid leide nagu Hambahaldja hambaravi nõmmel kus saavutati lõpptulemus konkurentsitult kõige odavamate hindadega.

TULEMUSED

 • Nordic Hambakliinik 86%
 • Tallinna Hambapolikliinik 78%
 • Hambahaldja Hambaravi 76%
 • Läänemere Hambakliinik 68%
 • Kaarli Hambapolikliinik 58%
 • Hanzadent Hambaravi 50%
 • Kliinik 32 42%
 • Postimaja Hambakliinik 36%
 • Sakala Hambaravi 31%
 • Dental Beauty 25%

#1 NORDIC HAMBAKLIINIK

Võitjaks osutus arvamuse avaldanute hinnangul Nordic Hambakliinik. Kes kogus 86 punkti 100-st. Parima tulemuse kindlustas Nordic Ühtlaste tulemustega kõikides valdkondades. Parim punktiskoor tuli Teenus kvaliteedi võrdlusest. See tähendab, et kliendi hindasid Nordic Hambakliiniku tohtrite tehtud tööd kõige kõrgemalt. Nordic ol hinnangutes esikolmikus peaaegu kõikides valdkondades. Tunnustust pälvis teise kohaga nii Nordicu personal ja üldmulje kui ka lühikesed ooteajad. Võib öelda, et järgmise aasta võrdluses Nordicu esikoha kõigutamiseks on vaja panustada just kliendisõbraliku keskonna loomisele, kiirele reageerimisele ja loomulikult hambaravi kvaliteeti. Kõige nõrgemad hinded ehk jäi napilt esikolmikust välja sai Nordic oma mitte kõige odavamate hindade pärast. Arvestades aga et selle raha eest saate Tallinna parima kvaliteediga hambaravi teenuse, parima kogemuse ja peaaegu kõige lühemad ooteajad siis oleks ilmselt liiga optimistlik nõuda sinna juurde ka kõige soodsamaid hindasid.

 

#2 Tallinna Hambapolikliinik

Teise ja kolmanda koha vahel käis tihe rebimine ja lõpuks numbreid kokku lüües selgus, et tihedas heitluses oli ennast teiseks rebinud meie kõige populaarsem hambakliinik ehk Tallinna Hambapolikliinik.  Polikliinik edestas isegi meie võrdluse võitjat Nordicu Hambakliinikut päris mitmes valdkonnas. Mis sai aga saatuslikuks oli Madal personali ja üldmulje skoor.  Tallinna Hambapolikliinik võttis parimad punktid koguni neljas kategoorias. Asukoht, Ooteaeg, Teenuste valik ja hind. Esikoha läksid maksma aga Teenuste kvaliteet mis jäi Nordikule alla ja Üldmulje mis oli kogu võrdluse kehvim.

 

#3 Hambahaldja Hambaravi

Meie võrdluse üllataja. Väike hambakliinik nõmme mändide all. Väikese puumaja teisel korrusel. Kõige rohkem kiideti just Üldmuljet ja abivalmis personali. Privaatne, puhas, meeldiv, õdus. Märksõnad mida tihti just ei kuule hambaravi kohta. Parim koht Personali ja üldmulje osas ning tugevad teised kohadKvaliteedi ja hinna osas tõstsidki selle väikse hambaravi suurte gigantide heitlusse. Seljatades nii mõnegi soliidse ja tuntud hambakliiniku.  Eraldi tooks välja, et võibolla oma väiksuses tingitult või soovist ennast turul paremini sisse seada on just Hambahaldja hambaravil kõige parem hinna ja kvaliteedi suhe hindajate arvates.

Parima asukohaga hambaravi Tallinnas

Kõige kergamini leitavaks ja lihtsamini ligipääsetavaks peavad kliendid Tallinna Hambapolikliinikut. Suurt üllatust selline valik ei toonud, sest tegemist on ühe vanima asukohaga Tallinnas.  Kõrvalmajas asuv Kaarli Hambapolikliinik on etteaimatavalt kohe asukoha arvestuses teisel kohal.  Ning Nordic hambaravi kohe nende järel kolmas. Üldiselt on näha, et inimesed eelistavad südalinna hambakliinikuid kaugemal asuvatele hambarvavi asutustele.

 

Lühima ooteajaga hambakliinik Tallinnas

Kõige lühema ooteajaga hambakliinik on Tallinna Hambapolikliinik.  Juba teine esikoht järjest. Hambapolikliinikule järgnesid juba ennast tugevate hambaravikliinikutena tõestanud  Nordic Hambakliinik ja meie võrdluse kõige väiksem kuid sitkem osaleja Haldja Hambaravi. Ei ole midagi hullemat kui oodata tunde või lausa päevi kohutava hambavaluga või vältida kontakti välismaailmaga koleda naeratuse katkiste proteeside või lihtsalt lugeda kuid järgmise raviprotseduuri tähtajani.  Selle tõttu on ka ooteaeg üks olulisemaid faktoreid millele me tähelepanu pöörasime.

 

Hambaravi teenuste valik.

Kuigi otseselt ei ole midagi halba kui hambakliinik on spetsialiseerunud peamistele hambaravi teenustele või siis väiksema nišši teenustele on siiski hea kui kõik hambaravi teenused saab kätte ühest ja samast kohast. Tuttav hambaarst ning sinu haigusloo ja eripäradega kursis olev personal.  Kõik see on kindlasti oluline.  Kolmanda järjestikuse kategooria võitjaks tuli Tallinna hambapolikliinik.  Teise ja kolmandakoha hõivasid praktiliselt võrdse tulemusega Läänemere hambakliinik ja Nordic Hambakliinik.

 

Hambaravi teenuse kvaliteet

Parimad hinded sai siin ka meie üldvõidu teeninud Nordicu Hambakliinik.  Teenuse kvaliteet on üks kõige olulisemaid faktoreid meie jaoks ja tegelikult plaanisime selle olulisust üldarvestuses isegi suurendada kuid seekord siis veel selliselt.  Kui kõige paremat tööd teeb teie hammaste kallal Nordic Hambakliinik siis pisikese vahega järgnesid Hambahaldja hambaravi ja Tallinna Hambapolikliinik.

 

Personal ja Üldmulje

Kuigi tegemist võiks olla kahe eraldi seisva kategooriaga otsustasime need kliendikohemust iseloomustavad faktorid ühte liita. Seda enamet pingerida oli praktiliselt identne.  Parima positsiooni hõivas siin oma eksklusiivse nõmme kliinikuga Haldja Hambaravi ning nende meelidivad hambahaldjad.  Erinevalt suurematest konkurentidest on Hambahaldjatena tööl ka kliiniku omanikud ja see annab ilmselt nii olulise lisaväärtuse külastajatele.  Kahjuks oli siiani parimate tulenustega esinenud Tallinna Hambapolikliinik siin kõige nõrgemalt esindatud, ning see maksis talle ka meie testi esikoha.

 

Hambaravi hind

Päeva lõpuks määrab kuhu me läheme ja millise teenuse võtame ikkagi hind. Olgu teenindajad kuitahes meeldivad ja ruumid kuitahes hästi sisustatud ning kergesti leitavad. Kui küsitud hinda maksta ei ole taskukohane siis kahjuks jääme uksetaha. Parima hinnaga saate te hambad korda Tallinna Hambapolikliinikus.